zapracowana księgowa
Poradniki

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Bez względu na to, czy mówimy o kwestiach podatkowych, tych związanych z księgowością, czy też tych, które odnoszą się do kadr i płac, mamy do czynienia z poważnymi zagadnieniami. Nie ma tu miejsca na potknięcia, nic więc dziwnego, że każde z nich skupia na sobie uwagę. Czy jednak oznacza to, że mamy na myśli tematykę, która musi być postrzegana jaka zmora każdej firmy? Na szczęście, nie. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby część wymienionych zadań powierzyć biuru rachunkowemu. Co sprawia, że takie rozwiązanie można uznać za naprawdę interesujące? Odpowiedzi jest co najmniej kilka.

Po pierwsze – technologia

Biura rachunkowe to podmioty, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Nie oznacza to jednak, że sposób wykonywania obowiązków przez ich pracowników od wielu lat się nie zmienia. Przeciwnie, nieustannie mamy do czynienia z modyfikacjami, które usprawniają sam proces księgowania oraz ulepszają komunikację pracowników biura i jego klientów. W tym kontekście szczególnie wiele uwagi poświęca się księgowości online – szerokiemu spektrum narzędzi umożliwiających korzystanie z usług biura rachunkowego niemal w każdym miejscu i w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

Po drugie – wiedza ekspertów

Sama nowoczesna technologia z pewnością nie zda się na wiele, jeśli nie będziemy wiedzieć nie tylko, jak, ale i po co z niej korzystać. Firma może zakupić dobry program rozwiązujący kwestie związane z podatkami i fakturowaniem, nadal może mieć jednak poważne problemy nie wiedząc, jak wykorzystać go w praktyce. Nic więc dziwnego, że biura rachunkowe są wysoko cenione nie tylko dlatego, że przyswajają nowinki technologiczne. Ich atutem niezmiennie pozostaje przede wszystkim to, że pozwalają swoim klientom na korzystanie zarówno z wiedzy, jak i z doświadczenia ekspertów specjalizujących się w różnych zagadnieniach. Tu warto podkreślić, że nie każda firma podchodzi w ten sam sposób do znaczenia eksperckiej wiedzy. Jeśli więc zależy nam na biurze rachunkowym, z którym będziemy mogli związać się na lata, dobrze będzie, jeśli wśród jego personelu znajdą się nie tylko doradcy i eksperci podatkowi, ale także prawnicy oraz tak zwani eksperci dedykowani. Najlepsze firmy uważają swoją kadrę pracownicą za jeden z największych atutów, a co za tym idzie – uzyskanie informacji na temat tego, jacy eksperci będą w stanie nieść nam pomoc, nie wydaje się być trudnym zadaniem.

Po trzecie – polisa ubezpieczeniowa

Prowadzenie firmowej rachunkowości i szeroko rozumianej księgowości bez znajomości przepisów prawa i umiejętności stosowania ich w praktyce jest nie tylko czasochłonne, ale również ryzykowne. Powierzenie tego rodzaju obowiązków specjalistom jest więc kuszące także dlatego, że biorą oni odpowiedzialność za ewentualne błędy. Tych ostatnich trudno jest uniknąć, dobrze jest więc wiedzieć, że nawet w sytuacji, w których dojdzie do ich popełnienia, nasz portfel nie powinien tego w żaden sposób odczuć. Co warte podkreślenia, polisa ubezpieczeniowa nie jest wcale wyrazem dobrej woli biura rachunkowego. Obowiązek jej posiadania wynika bezpośrednio z polskiego prawa. Mówi o nim rozporządzenie wydane przez Ministra Finansów wydane 6 listopada 2014 roku.

dokumentacja księgowa

Po czwarte – doświadczenie

Próby załatwiania spraw księgowych na własną rękę nie należą do prostych między innymi dlatego, że niemal każdy problem, na jaki się natrafia, jawi się jako skomplikowany. Szukanie rozwiązania przeważnie zajmuje wiele czasu i niejednokrotnie wymaga odwoływania się do dość mało wiarygodnych źródeł wiedzy takich, jak choćby strony www. Gdy mamy do czynienia ze współpracą z biurem rachunkowym, możemy zapomnieć o tego rodzaju niedogodności. Doświadczony podmiot z pewnością przynajmniej kilka razy miał już do czynienia z problemem, który nam utrudnia normalne funkcjonowanie, a co za tym idzie, jest w stanie rozwiązać go znacznie szybciej niż my dając pewność, że będzie to rozwiązanie akceptowane przez polskie prawo. Już choćby dlatego nie warto marnować swojego czasu i nerwów na samodzielne potyczki z firmową księgowością.

To dobry wybór!

Na uwagę zasługuje biuro rachunkowe Tax Bonus, które świadczy kompleksowe usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe dla firm z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi. Posiada duże doświadczenie w rozliczaniu firm z udziałem kapitału zagranicznego. Obsługę prowadzi w języku polskim i angielskim. Posiada także certyfikat Ministerstwa Finansów oraz ubezpieczenie OC. Obsługuje firmy nowopowstałe i działające na rynku od kilkunastu lat. W swojej pracy wykorzystuje nowe technologie, które pozwalają wyeliminować błędy wynikające z wprowadzania danych do systemów księgowych. Składając w całość możliwości technologiczne, jak i wiedzę oraz doświadczenie można śmiało polecić ich do obsługi księgowej, czy to spółek z o.o. czy akcyjnych, czy też mniejszych jednoosobowych działalności gospodarczych.