długowłosa kobieta
Poradniki

Modne akcesoria do ozdobienia fryzury

Szczególne wydarzenia wymagają wyjątkowej oprawy. Mając to na uwadze starannie dobieramy kreację, dbamy też o to, aby ukryć niedoskonałości i podkreślić atuty naszej figury. Nie zapominamy też o fryzurze i robimy wszystko, aby i ona zapadała w pamięć nawet, jeśli nasze włosy sprawiają wrażenie niechętnych do współpracy. Przygotowanie wyjątkowego uczesania nie musi być zresztą wcale trudne. Pomoże nam w tym nie tylko ciekawy pomysł, ale i oryginalne akcesoria do ozdabiania włosów. Na szczęście, tych ostatnich dziś nie brakuje.

Broszki do włosów

Jeśli broszki do tej pory nie kojarzyły się nam z ozdobami do włosów, nadszedł czas, abyśmy zmienili opinię na ich temat. Tak naprawdę, nie mamy do czynienia z klasycznymi broszkami, ale ze spinkami, które je imitują. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że są one uderzająco podobne, a do tego można wkomponować je w każdą figurę licząc na zmianę jej wyglądu na bardziej niekonwencjonalny. Broszki do włosów są dostępne w wielu kolorach, różnią się jednak między sobą również fakturą. Jako osoby sięgające po nie zwykle nie musimy się ograniczać. Osoby zawodowo zajmujące się stylizacją włosów lubią powtarzać, że w tym konkretnym przypadku sprawdza się przede wszystkim zasada mówiąca o tym, że im bardziej efektowna jest ozdoba, tym lepiej.

Diademy we włosach

Jeśli broszki, z różnych przyczyn, nie przypadają nam do gustu, być może diademy wywrą na nas większe wrażenie. Dostępne tutaj brokatowe ozdoby do włosów są zwykle opisywane jako opaski, choć z pewnością bliższe prawdy są te osoby, które porównują je raczej do królewskiej korony. Diademy sprawdzają się przede wszystkim jako dodatek do eleganckich kreacji. Myśląc o ich założeniu warto jednak pamiętać o tym, jak ważne jest zachowanie umiaru. Diadem będzie przyciągał wzrok, dobrana do niego biżuteria powinna być więc przynajmniej odrobinę bardziej dyskretna.

opaski szerokie ozdobne
Źródło zdjęcia: https://wojtexhurtownia.pl/opaski-kokardki-6-szt-0214-48.html

Miniturbany – elektryzująca nowość

Jeśli jesteśmy entuzjastkami stylu boho, z pewnością ucieszy nas furora, jaką na wybiegach robią turbany w swojej minimalistycznej formie. Dziś można zresztą kupić gotowe ozdoby tego typu, choć nadal miniturban można stworzyć samodzielnie sięgając po kolorową chustę i decydując się na jej fantazyjne upięcie. Pamiętajmy jedynie o tym, że turban powinien być dodatkiem do fryzury. Jeśli będzie w całości ją zakrywał, efekt końcowy nie będzie aż tak okazały.

Drugie życie woalki

Współcześnie sięgamy po wiele ozdób do włosów, których nie powstydziłyby się nasze prababki. Jedną z nich są woalki sprawdzające się znakomicie, jeśli zależy nam nie tylko na przyciąganiu spojrzeń, ale również na aurze tajemniczości. W Internecie możemy dziś znaleźć szereg poradników poświęconych temu, jak je układać. Największą popularnością cieszą się przy tym woalki przewiązywane wokół głowy oraz te, które umieszcza się na jej czubku wiążąc w efektowny supeł i pozwalając, aby swobodnie opadały na twarz.