łazienka i czarne baterie umywalkowe
Poradniki

Jak wybrać czarną baterię umywalkową?

Osoby, którym marzy się nietuzinkowa łazienka, coraz częściej zwracają się ku czarnym bateriom umywalkowym. Jeszcze nie tak dawno znalezienie jej stanowiło spore wyzwanie. Również dziś czerń nie jest tym kolorem, na który możemy natrafić w pierwszej kolejności. Warto jednak zauważyć, ze jej popularność rośnie.

Źródła popularności czarnych baterii umywalkowych

Fenomen czarnych baterii umywalkowych z pewnością nie ma tylko jednego źródła. W pierwszej kolejności wypada więc zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które są naprawdę atrakcyjne wizualnie. Czerń przyciąga spojrzenia i pobudza wyobraźnię. Może się podobać także tym osobom, które są znane ze swoich naprawdę dużych wymagań. Nie bez znaczenia jest jednak również to, że jest dziś zakupem, który nie musi niepokoić osób oszczędnych. Nowe technologie produkcji procentują znacznie lepszym niż dotychczas stosunkiem jakości do ceny. Zakup czarnej baterii umywalkowej nadal może być opisywany jako ekstrawagancki. Z całą pewnością jednak nie będzie już szokował generowanym przez siebie kosztem.

Czarna bateria umywalkowa – konsekwencje wyboru

Czarna bateria umywalkowa może być przykładem synonimu słowa „niebanalny”. Sięgając po nią warto więc pamiętać, że może zdominować połączenie. Planując jej zakup niemal w tym samym czasie trzeba więc myśleć o tym wszystkim, co znajdzie się w jej otoczeniu. Najpopularniejsze są zestawy czerni i bieli, czerń można jednak łączyć również ze złotem (zwłaszcza szczotkowanym), a także… z innymi czarnymi elementami. Decydując się na ostatnią z przedstawionych opcji warto zachować pewną dozę wstrzemięźliwości, a jeśli nie mamy wątpliwości, że mówimy o atrakcyjnym zestawieniu kolorystycznym – zadbać o to, aby w pokoju obecne było naprawdę intensywne oświetlenie.

nowoczesne czarne wnętrze łazienkowe

Czy istnieją zatem łazienki, do których czarna bateria umywalkowa pasowałaby lepiej niż do innych? Nietrudno się domyślić, że w taki sposób przeważnie przedstawia się pomieszczenia utrzymane w stylu industrialnym. Czarna armatura to strzał w dziesiątkę, gdy mamy do czynienia z mieszkaniem stylizowanym na loft, choć prezentuje się fantastycznie także tam, gdzie dominuje minimalizm i nowoczesność.

Jak kupić baterię umywalkową, aby tego nie żałować?

Mając na uwadze wszystkie blaski i cienie czarnej baterii umywalkowej, należy pamiętać także o tym, że jej kolor nie powinien być jedynym czynnikiem uzasadniającym wybór takiego rozwiązania. Trudno polemizować z tym, że ma duże znaczenie, nie można jednak zapominać o tym, że nie mniej istotna jest funkcjonalność baterii, jej jakość oraz łatwość montażu. Zakup czarnej baterii nie będzie satysfakcjonujący nawet, gdy znajdzie się ona w atrakcyjnym otoczeniu, jeśli korzystanie z niej okaże się utrudnione, a jej podstawowe funkcje będą pozostawiać wiele do życzenia. Nie wahajmy się zatem sięgać po baterie nowoczesne zwłaszcza, że dziś i one mogą przyjmować niebanalne formy. Takie podejście sprawi, że nawet, gdy czerń nie będzie już tak modnym kolorem, jak ma to miejsce obecnie, my nadal będziemy zadowoleni z zakupu.